Sztuka tuszowania rzęs

Każda kobieta stosuje przeróżne triki makijażowe, aby jak najlepiej się prezentować, profesjonalnie wykonany make-up powoduje wzrost pewności siebie. Przekłada się to na poczucie własnej wartości i atrakcyjności. Ta sama zasada dotyczy tuszowania rzęs i ogólnych zasad dbania o nie. Dzięki ich pielęgnacji spojrzenie jest o wiele bardziej kuszące i uwodzicielskie, ponadto można w ten sposób podkreślić kolor oczu.

Triki efektywnego tuszowania rzęs

Poszukując inspiracji w dziedzinie makijażu i urody warto odwiedzić portal https://nordmedica.pl, wszystkie inspiracje są na wagę złota, z czego zdaje sobie sprawa każda kobieta. Jednym z ważnych tematów jest umiejętność najlepszego tuszowania rzęs, które powinny być długie i podkręcone. Aby tak się stało można wspomóc się kosmetykami, koniecznie tuszem do rzęs. Najważniejsze, aby kosmetyk był trwały, chociaż istnieją sposoby na jego utrwalanie. Dziewczyny, które dopiero rozpoczynają przygodę z makijażem twierdzą, że wystarczy wybrać tusz pogrubiający, wydłużający lub podkręcający rzęsy, aby takie były. Jednak w praktyce nie jest to takie proste, jak może się wydawać. To o wiele bardziej skomplikowana czynność, którą trzeba wyćwiczyć – wówczas znajduje się najlepszą technikę i stosuje się ją codziennie. Ważne jest dbanie o rzęsy po zmyciu makijażu, ich czesanie wpływa na gęstość i ogólną kondycję. Spektakularny efekt osiąga się wówczas, gdy rzęsy zostaną odpowiednio odtłuszczone przed aplikacją tuszu. Jeżeli zaniedba się tę czynność, kosmetyk prawdopodobnie szybko zacznie się kruszyć i efekt szybko zniknie. Ważne jest ponadto umycie całej twarzy żelem do twarzy i następnie przetarcie jej tonikiem.

Spektakularne podkreślenie rzęs

Przed każdorazowym nałożeniem tuszu na rzęsy należy przygotować szczoteczkę, wystarczy oczyścić ją z nadmiaru tuszu. Do tego celu wykorzystuje się zwykłe chusteczki higieniczne, następnie można przejść do aplikacji tuszu na rzęsy. Pierwszą czynnością jest przyłożenie szczoteczki do nasady rzęs, po tym fakcie wskazane jest wykonywanie typowo zygzakowatych ruchów, czyli poruszanie szczoteczką na zmianę – w prawo i lewo. Każdy ruch musi być delikatny i krótki, takie małe z pozoru detale mają największe znaczenie w finalnym efekcie. Stosując się do tych zasad rzęsy zostają wytuszowane dokładnie, z dbałością o każdy szczegół i pewnością, że każdy włosek jest maksymalnie wydłużony. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że rzęsy muszą być pomalowane z obu stron, nie tylko od zewnątrz. Aplikacja tuszu od strony powieki może być nieco trudne, ale wystarczy kilka delikatnych muśnięć, aby efekt był odpowiedni. Tuszowanie po obu stronach ma prowadzić do zwiększenia ich objętości na całej długości. Pozostają jeszcze dolne rzęsy, w ich przypadku wystarczające jest kilkukrotne pionowe muśnięcia. Przesada w ilości nakładanego kosmetyku jest tutaj całkowicie zbędna. Na koniec pozostaje kwestia doboru koloru tuszu do rzęs – w sprzedaży są nie tylko czarne, ale również brązowe, niebieskie, zielone. Ich barwę należy dobrać między innymi do koloru włosów. Wiele innych wskazówek oferuje portal https://nordmedica.pl – warto tam zajrzeć i zapoznać się z innymi trikami.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE