Automatyczna suszarka do ubrań – gdzie znaleźć dla niej miejsce w mieszkaniu?

Nowoczesne, inteligentne urządzenia AGD w zaskakujący sposób odbiegają od tych, które szeroko znane były jeszcze kilka lat temu. Nie tak dawno na przykład obawialiśmy się automatycznych suszarek. Zużywały sporo energii i nierzadko pozostawiały wysuszone ubrania w stanie delikatnie mówiąc niezadowalającym. Taki sprzęt to jednak dziś przeszłość. Nowoczesne, automatyczne suszarki do ubrań to urządzenia wyposażone w innowacyjną pompę ciepła. Energooszczędne i dbające o każdą odzież. Sprawiają, że suszenie prania to prawdziwa przyjemność! Ich gabaryty są jednak dość spore. Pozostaje więc pytanie, gdzie zaaranżować automatyczną suszarkę do ubrań?

Automatyczna suszarka do ubrań – jak zakomponować ją w łazience? 

Automatyczna suszarka do ubrań oprócz tego, że jest ekonomiczna i troszczy się o naszą odzież to dba również o zdrowie i komfort mieszkańców. W okresie jesienno-zimowym możemy zapomnieć o rozwieszaniu prania na tradycyjnej suszarce. Wnętrza mieszkania prezentować się będą każdego dnia estetycznie. Nie będzie też obaw o zawilgocenie pomieszczeń i powstawanie niezdrowych zarodników pleśni.

W większości mieszkań najbardziej oczywistym miejscem na automatyczną suszarkę do ubrań jest łazienka. Jeśli aranżujemy nowe mieszkanie to warto więc już na etapie projektu łazienki zastanowić się nad zakomponowaniem w niej suszarki. Przemyślany projekt sprawi, że sprzęt ten zaaranżujemy nawet na niedużej powierzchni. Jest to możliwe dzięki temu, że automatyczna suszarka do ubrań może zostać ustawiona na pralce tworząc funkcjonalny słupek i nie zajmując metrażu. Konieczne w tym przypadku będzie oczywiście spełnienie kilku warunków. Oba sprzęty muszą mieć takie same wymiary. Potrzebny również będzie specjalny łącznik. Oba urządzenia można także ukryć w szafie wykonanej na wymiar. Tym sposobem zyskamy miejsce do przechowywania, a fronty mebla sprawią, że sprzęt AGD nie będzie widoczny. Jest to idealna opcja nie tylko do małej, minimalistycznej łazienki.

Aranżacja poza łazienką – nowoczesna suszarka do ubrań dla wymagających

W nowopowstających domach jednorodzinnych najczęściej już na etapie projektu dbamy o dodatkowe pomieszczenie służące do prania i suszenia odzieży. Osobna pralnia i suszarnia to jednak nie wszystkim dany luksus. Świetna informacja jest jednak taka, że nowoczesną, automatyczną suszarkę do ubrań można tak naprawdę umieścić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Nie dysponujemy sporym metrażem, a mała łazienka absolutnie nie zmieści dodatkowego sprzętu o sporych gabarytach? Koniecznie pamiętajmy o tym, że w takiej sytuacji wcale nie musimy rezygnować z przyjemności posiadania automatycznej suszarki do ubrań!

Pompa ciepła zainstalowana w modernistycznych suszarkach automatycznych sprawia, że urządzenie nie nagrzewa się podczas pracy. Można więc z powodzeniem ustawiać je nawet blisko innych mebli. Dodatkowo, nie ma potrzeby przyłączania nowoczesnych suszarek do odpływu. Konieczne będzie jedynie podłączenie sprzętu do gniazda elektrycznego. Podpowiadamy we wpisie na hitnhot.pl, gdzie ustawić automatyczną suszarkę do ubrań poza łazienką. Przedpokój, kuchnia, a może pokój dziecięcy lub salon? Nie zapominajmy o tym, że nowoczesna suszarka nadaje się do zabudowy i dzięki temu nie ma wpływu na estetykę pomieszczenia.

Podsumowując, nowocześni właściciele mieszkań nie powinni dziś zastanawiać się nad tym, czy zainwestować w automatyczną suszarkę do ubrań. Jedyną, ważną kwestią jest to, gdzie zaaranżować tego typu sprzęt. Owszem, zakup nowoczesnej suszarki wiąże się z niemałym wydatkiem. Biorąc jednak pod uwagę zalety posiadania takiego urządzenia jest to na pewno koszt warty poniesienia.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE