Jaka podłoga w kuchni będzie najlepsza?

Kuchnia jest pomieszczeniem specyficznym. W niej przygotowujemy jedzenie, często je spożywamy. Spędzamy w niej bardzo dużo czasu, dlatego aranżacja powinna być przemyślana. Warto zadbać o wszystkie szczegóły, począwszy od rozkładu instalacji, poprzez sprzęt AGD, meble, na podłogach kończąc. Jaka podłoga w kuchni się sprawdzi, jaki materiał wykorzystać, co należy brać pod uwagę podczas jej wyboru? Producenci oferują najróżniejsze rozwiązania.


Aranżowanie kuchni nie jest łatwym zadaniem. To pomieszczenie specyficzne, w którym mamy do czynienia ze zbiegiem różnego rodzaju instalacji, wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, gazowej. Do tego często należy dołożyć specjalne rozwiązania w zakresie wentylacji oraz klimatyzacji.

Wszystko to sprawia, że kwestią kluczową jest spójna aranżacja. Powinna ona być przemyślana, żadnych decyzji nie powinniśmy podejmować pod presją czasu, czy chwilowych emocji. Kuchnia musi być funkcjonalna, łatwa w utrzymaniu czystości. Warto pomyśleć o tym, jaką podłogę zastosować.

Panele podłogowe lub podłoga drewniana

Jednym z rozwiązań, które bardzo często stosują osoby aranżujące wnętrza, są panele podłogowe albo podłogi z litego drewna. Montując podłogi drewniane z litego drewna, osiągniemy oczywiście bardzo ciekawy efekt dekoracyjny i będziemy mieli pewność, że podłoga będzie trwała, praktyczna, łatwa w utrzymaniu czystości, ale również bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać wskutek przesuwania mebli oraz upadku na przykład talerzy czy garnka. Dodatkowo drewno będzie bardzo dobrze pasować do mebli kuchennych. Z kolei panele podłogowe są również estetyczne, ale mniej odporne na uszkodzenia.

Płytki podłogowe

Płytki podłogowe to zdecydowanie najbardziej praktyczne oraz popularne rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że kuchnia będzie po prostu estetyczna, jak również funkcjonalna, praktyczna, dopasowana do naszych potrzeb. Producenci płytek podłogowych oferują rozwiązania nowoczesne, jak również klasyczne, stylizowane, dzięki czemu stworzymy dokładnie taką aranżację, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę fakt, że płytki podłogowe są dużo trudniejsze w obróbce i układaniu, za to natomiast dają dużo lepszy i bardziej trwały efekt.

Wybór podłogi oraz pozostałych elementów aranżacyjnych powinien być przemyślany. Jeżeli dopasujemy do siebie wszystko, kuchnia będzie praktyczna, spełni nasze oczekiwania.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE