Przydatne akcesoria samochodowe – co warto mieć w swoim aucie?

Podstawowe wyposażenie samochodu nie zawsze odpowiada naszym wymaganiom. Na szczęście nie musimy zdawać się tylko i wyłącznie na zamysł producenta nowego auta czy pomysłowość poprzedniego właściciela samochodu używanego. Na rynku aż roi się od ciekawych moto-gadżetów pozytywnie wpływających na komfort użytkowania pojazdu czy też pozwalających na bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych podczas prowadzenia samochodu. Wiele urządzeń przeznaczonych dla zmotoryzowanych pomaga również osiągnąć cel podróży w bezproblemowy sposób, obierając najbardziej optymalną trasę. Zatem jakie akcesoria i gadżety dla kierowców powinny znaleźć się w naszym samochodzie?

Akcesoria samochodowe: wideorejestrator

Urządzenie, które pozwala nagrywać wydarzenia na drodze oraz bezpośrednim otoczeniu samochodu. Niezwykle przydatne podczas nieszczęśliwych wypadków czy niewielkich kolizji – nagranie pozwala ustalić przyczynę zdarzenia oraz jego winowajcę, zwłaszcza gdy brakuje naocznych świadków. Za pomocą wideorejestratorów kierowcy mają szansę uwiecznić również lekkomyślność innych uczestników ruchu drogowego lub niecodziennych zdarzeń na drodze, niekoniecznie negatywnych, które często „lądują” w Internecie w postaci krótkich kompilacji. Wybierając kamerę do samochodu, warto wybrać model o wysokiej rozdzielczości, szerokim kącie obiektywu oraz wysokiej liczbie klatek na minutę.

Akcesoria samochodowe: uchwyt samochodowy do telefonu

Absolutny niezbędnik dla kierowców, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami, a tych jest naprawdę sporo. Telefon komórkowy już dawno przestał być jedynie urządzeniem wykorzystywanym do rozmów telefonicznych czy wysyłania SMS-ów. Szeroko dostępne aplikacje na smartfony pozwalają ograniczyć liczbę urządzeń potrzebnych w samochodzie do minimum – nawigacja GPS w telefonie dzięki systematycznie aktualizowanym mapom pozwala skutecznie skrócić trasę, a także ominąć korki czy wypadki. Warto pamiętać, że korzystanie ze smartfona w czasie jazdy jest karane mandatem, dlatego warto zainwestować w stabilny uchwyt samochodowy do telefonu.

Akcesoria samochodowe: zestaw głośnomówiący

Nowoczesne samochody najczęściej wyposażone są we wbudowane zestawy głośnomówiące, lecz wiele nieco starszych samochodów go nie posiadają. Jest jednak na to prosty sposób: zakup wysokiej jakości zestawu głośnomówiącego. Inwestycja, która powinna zainteresować wszystkich kierowców, którzy w celach zawodowych czy prywatnych często rozmawiają przez telefon. Zestaw głośnomówiący nie tylko poprawia komfort użytkowania smartfonów, ale również pozwala maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo nasze i pasażerów.

Akcesoria samochodowe: ładowarka samochodowa

Nowoczesne smartfony oferują wiele ciekawych udogodnień pozwalających zwiększyć komfort jazdy, jednak korzystanie z telefonu non-stop przez kilka godzin to prosty przepis na rozładowaną baterię i brak łączności ze światem. Dlatego też w naszym schowku podręcznym powinna pojawić się ładowarka samochodowa, która uratowała już niejednego zmotoryzowanego. Dobrze sprawdzają się klasyczne ładowarki podłączane do gniazdka zapalniczki samochodowej. Można również zainwestować w ładowarki indukcyjne, które jednocześnie pełnią funkcję uchwytu na telefon, jednak jest to już dość spory wydatek rzędu kilkuset złotych.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE