Pielęgnacja naturalna na trądzik różowaty

Problemy z cerą potrafią spędzić sen z powiek. Każdy przecież chciałby cieszyć się idealną, gładką skórą. Czy jest to możliwe? Czy można pozbyć się trądziku za pomocą naturalnej pielęgnacji, bez sięgania po drogie preparaty i używania silnych środków chemicznych? Zastanówmy się nad tym tematem.

Skarby natury

Niewątpliwie jeśli chodzi o trądzik różowaty pielęgnacja musi być bardzo staranna i przemyślana. Wystarczy jednak poczytać etykiety kosmetyków w sklepach, by przekonać się, że wiele profesjonalnych preparatów nie odnosi się do niczego innego, jak do… natury. To właśnie wyciągi z roślin są bazą, dzięki której udaje się zwalczać problemy skórne. W przypadku produktów półkowych są one jednak wzbogacone o chemię i dodatkowe konserwanty, które mogą uczulać bądź nawet zapychać pory, wywołując efekt odwrotny od pożądanego. Wydaje się więc świetną alternatywą wypróbowanie skarbów natury w swoim domu. I tak na przykład zamiast sięgać po tonik z zieloną herbatą, zaparzyć zieloną herbatę i przetrzeć nią twarz. Zawartość takiego toniku to aż 100% ziół!

Zobacz też: Kosmetyki na trądzik różowaty w Verdelab.pl

Dodatkowo można się takiego naparu po prostu napić, działając od zewnątrz i od wewnątrz. Warto także wypróbować chociażby maseczkę z mleka, która działa antybakteryjnie i matuje cerę.

Sprawdź: Dobra maść na trądzik różowaty – jak ją zrobić?

Działanie kompleksowe

tradzik

Trzeba jednak pamiętać, że dla każdego, kto cierpi na trądzik różowaty pielęgnacja to jedynie część dbania o cerę. Spore znaczenie ma już wspomniana przez nas dieta. Ponadto, jeśli problemy skórne są bardzo nasilone, warto wybrać się do dermatologa i sprawdzić, jaki jest powód takiego stanu. Niekiedy wysypy na skórze są związane z chorobami, źle działającymi hormonami lub alergiami, gdzie wystarczy wprowadzić leki bądź unikać alergenu – i problem znacznie łagodnieje. Choć pielęgnacja naturalna może czynić spektakularne efekty, najlepiej działać kompleksowo. Atakując trądzik różowaty z wielu stron, ma się większe szanse, że któryś ze sposobów wreszcie zadziała. A cera będzie czysta i gładka jak jeszcze nigdy wcześniej nie była…

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE