Leczenie laserowe trądziku różowatego

Trądzik różowaty jest chorobą skóry, która jest bardzo uciążliwa i trudna do wyleczenia. Dotyka on szczególnie kobiety już po 20 roku życia. Objawem często są zaczerwienienia, krostki i grudki pojawiające się w okolicach policzków, nosa, czoła oraz podbródka. Warto wdrożyć profilaktykę w życie, aby uniknąć trądziku różowatego, ale co jeśli już na niego chorujemy? Możliwe jest leczenie farmakologiczne, ale one często nie daje szybkich i trwałych efektów. Warto wtedy się zdecydować na leczenie laserowe trądziku różowatego (czytaj też: https://poznajacnerose.pl/blog/tradzik-rozowaty-leczenie/) . Taki zabieg polega eliminacji wszystkich widocznych zmian na twarzy.

Skuteczne laserowe metody na trądzik różowaty

Do najbardziej skutecznych metod laserowych zalicza się frakcjonowanie nieablacyjne lub połączenie frakcjonowania z ablacją. Istnieją metody mniej lub bardziej inwazyjne. Frakcjonowanie nieablacyjne jest zabiegiem, gdzie światło lasera wnika w głębsze warstwy skóry. Zabieg ten normuje pracę gruczołów łojowych. Połączenie frakcjonowania z ablacją to zabieg, który powoduje usunięcie części naskórka. Dzięki niemu możemy pozbyć się bakterii, które gromadzą się w gruczołach łojowych. Jest ona bardziej inwazyjną metodą od zabiegu frakcjonowania nieablacyjnego. Nowoczesna laseroterapia leczy trądzik z powodzeniem i co najważniejsze na efekty nie musimy długo czekać. Trądzik zostaje wyleczony w 100%. Zabieg najczęściej dobrze jest powtarzać kilkakrotnie, wtedy można osiągnąć najlepsze efekty (źródło: https://wylecz-rozowaty.pl/laser-tradzik-rozowaty-pomoze/)

O czym pamiętać zgłaszając się na zabieg laserowy?

tradzik

Aby zgłosić się na leczenie laserowe trądziku różowatego zaleca się, aby na kilka tygodni przed zrezygnować z kąpieli słonecznych lub solarium. Taki zabieg jest bezbolesny i nie wymaga żadnego znieczulenia. Jedyne uczucie, jakie może towarzyszyć zabiegowi to uczucie szczypania i gorąca. Działanie lasera polega na oddziaływaniu na hemoglobinę. Hemoglobina w naczyniach krwionośnych jest wchłaniana przez światło laserowe. Wtedy to powstaje ciepło, które niszczy ściany naczyń krwionośnych. Po zabiegu trzeba zrezygnować z wysiłku fizycznego na kilka dni. Nie wolno również korzystać z solarium oraz z sauny, używać filtr spf 50.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE