Jak się ubrać na spotkanie biznesowe?

„Jak cię widzą, tak cię piszą” – to powiedzenie doskonale sprawdza się w biznesowym dress code. O ile coraz chętniej odchodzi się od absolutnej elegancji na rzecz zrównoważonych stylizacji, o tyle niepisaną regułą jest to, że nie wypada na spotkanie z ważnym klientem założyć jeansów, a raczej postawić na elegancję i jeśli trzeba, lekką nutę przełamania konwencji. Co warto więc mieć w szafie, aby zawsze wybrać spośród tych ubrań stylizację, która nada się na spotkanie biznesowe? Podpowiadamy.

Jak się ubrać na spotkanie biznesowe – ogólne zasady

Pierwsza i najważniejsza zasada biznesowego dress code’u, to schludność, która idzie w parze z dbałością o dobrą jakość wyprasowania każdego elementu stylizacji. Oczywiście nie bez znaczenia jest także jej odpowiednie dopasowanie do naszej sylwetki. Błędami nie do zaakceptowania są źle dobrane rozmiary – zbyt szerokim spodniom i źle wymierzonemu kołnierzykowi należy więc powiedzieć stanowcze nie. Kolejna ważna kwestia, to kolorystyka ubrań. Biznesowe spotkanie rządzi się w tej kwestii swoimi prawami i warto mieć je na uwadze. Przede wszystkim postawny na stonowane barwy takie jak nieśmiertelna czerń, biele, brązy, beże oraz granaty. Oczywiście na przestrzeni lat biznesowy dress code uległ nieco rozluźnieniu, ale nie oznacza to, że nagle można sobie pozwolić na założenie rażącej różowej marynarki i jaskrawych spodni. Spokojnie można jednak znaleźć złoty środek i przeforsować np. kolorową apaszkę, torebkę czy w przypadku męskiej stylizacji – krawat.

Zobacz także: https://multiholiday.pl/czego-nie-moze-zabraknac-w-wakacyjnej-walizce/

Gdzie kupować ubrania na spotkania biznesowe?

Spotkania biznesowe najczęściej odbywają się w salach konferencyjnych, ale także w restauracjach. Tutaj powinniśmy mieć więc na względzie różne sytuacje w których będziemy spotykać się z potencjalnym klientem i w zależności do nich, tak wyposażyć garderobę, aby znalazło się na w niej miejsce zarówno na eleganckie garnitury, garsonki czy kombinezony, jak i casualowe spodnie, koszule tudzież marynarki. Tego typu ubrania kupuje się często w różnych sklepach, więc warto wybrać przestrzenie w których wszystkie będą się mieściły w jednym miejscu. Tak jest w dużej mierze w centrach handlowych, w tym w największym centrum handlowym w Warszawie – Złotych Tarasach. Oprócz tego, że znajdują się w nich sklepy odzieżowe w jakich znajdziemy ubrania dedykowane zarówno bardzo eleganckim spotkaniom, jak i w nieco luźniejszym tonie, będziemy mogli liczyć na dopasowanie do nich wszelkiej maści dodatków. Galeria mieści się w samym centrum stolicy, dysponuje parkingiem, co ułatwia dotarcie do niej bez problemu także samochodem bez obaw o to czy znajdzie się miejsce na jego zaparkowanie. Po zakupach można udać się na kawę lub do kina – tamtejsza oferta rozrywkowa jest naprawdę rozbudowana.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE