Miedź we wnętrzach – trend, który wprowadzisz do każdej aranżacji

Miedź od kilku sezonów jest doceniane zarówno przez projektantów, jak i architektów, którzy chętnie wprowadzają je do przestrzeni mieszkalnej. Nadaje on jej iście królewską nutę aranżacyjną sprawiającą, że wnętrze nabiera szyku i elegancji. W towarzystwie jakich dodatków i kolorów dobrze się czuje? Podpowiadamy.

Miedź we wnętrzu

Kolor miedziany pokochały go zarówno miłośniczki mody, jak i osoby, które śledzą nowości w trendach wnętrzarskich. Nic dziwnego. Obok wszelkiego rodzaju utrzymanych w tej tonacji ubrań czy dodatków, ale także elementów wyposażenia mieszkań i domów ciężko oderwać wzrok. Nie bez przyczyny. Miedź jest o wiele bardziej elegancka od srebra, a zarazem mniej ekstrawagancka od złota. Zdobi wnętrze, ale nie powoduje wrażenia przepychu. Równoważy wnętrze i jednocześnie je podkreśla.

Miedź coraz częściej widywana jest już nie tylko w salonach, ale także kuchniach i łazienkach, które zrobią odważne, miedziane baterie czy też zlewozmywaki. Genialnie komponują się one z bielą, ale równie dobrze prezentują się z czernią czy szarościami oraz wszelkiej maści granatem – od stonowanego, po bardzo głęboki. Stanowią doskonałą alternatywę dla chromu i złota. Ocieplają przestrzeń przy jednoczesnym zachowaniu elegancji.

Czym się kierować wprowadzając miedź do wnętrza

Przede wszystkim trzeba unikać przesady. Ma być luksusowo, ale nie tandetnie. Efekt ma być elegancki, ale niekoniecznie przypominający barokowy przepych. Aby stonować nieco miedź, można zestawić ją np. z mosiądzem. Miedź świetnie sprawdza się w wydaniu pt. lampy. Można swobodnie łączyć ze sobą wszelkiej maści faktury oraz wykończenia. Do tego koniecznie lustra. Jeśli chcemy uzyskać efekt równowagi między chłodem, a ciepłem, miedź warto połączyć z betonem. Ten doskonale złagodzi jej rustykalny blask. Otrzymamy przy tym bardzo mocny utrzymany w trendach duet.

Coraz bardziej modne jest wprowadzanie miedzi zarówno w postaci dodatków, jak i mebli. Producenci coraz śmielej stawiają na różową miedź już nie tylko bateriach umywalkowych czy zlewach, ale także stołach, kanapach, a nawet regałach. Takie propozycje kierują zarówno do amatorów loftowych przestrzeni, jak i skandynawskiego minimalizmu. Przy odpowiednich zestawieniach miedź odnajdzie się praktycznie w każdym stylu. Nada mu stonowanej elegancji, a przy okazji doda wyjątkowości. Trzeba jednak jak we wszystkim, zachować w tym zdrowy umiar. Przesadzając z miedzianymi akcentami, możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE