Wybór ogrzewanie nietypowego budynku przemysłowego nie musi być trudny

Mając do dyspozycji budynek przemysłowy o nietypowym kształcie zdecydowanie powinniśmy się zastanowić nie tylko nad jego odpowiednią adaptacją, ale również wyborem sposobu ogrzewania, który zapewni komfort grzewczy, nie będzie nadwyrężał budżetu, a także będzie w miarę bezobsługowy.

Prowadząc firmę, nie ważne w jakiej branży działając zdecydowanie potrzebujemy odpowiedniego miejsca na biuro, magazyn, miejsce do produkcji, konfekcjonowania czy serwisu. To konieczne, aby w ogóle myśleć o działalności.

Niestety zdarza się, że często z uwagi na brak odpowiedniej bazy nieruchomości oraz trudności z budową nowego obiektu (głównie koszty) zmuszeni jesteśmy do rozwiązania polegającego na tym, aby przeprowadzić adaptację już istniejącego budynku. To wiąże się z przeglądem, między innymi systemu grzewczego. Powinien być dopasowany do obiektu, izolacji, naszych potrzeb. W budynkach nietypowych sprawdzą się promienniki ciepła.

Dlaczego promienniki ciepła?

Jest to technologia sprawdzona, którą bez problemu można wykorzystać praktycznie w każdego rodzaju obiekcie, gdzie jest instalacja elektryczna. Dla własnych potrzeb można oczywiście poddać ją odpowiedniej modyfikacji, ale jest to o wiele łatwiejsze niż w przypadku wykonywania tradycyjnej instalacji elektrycznej.

Inne zalety posiadania promienników ciepła to:

– różnorodność promienników i możliwość ich dopasowania do własnych potrzeb,
– bardzo wysoka skuteczność grzania,
– brak strat przy konwertowaniu energii elektrycznej na ciepło,
– równomierne grzanie wszystkich pomieszczeń,
– prostota montażu, demontażu, serwisu,
– odporność na działanie warunków,
– brak kotłowni, opału, konieczności sprzątania,
– rozsądne koszty eksploatacyjne,
– ekologia,
– bezobsługowość.

Wysoka skuteczność ogrzewania – klucz do sukcesu i niskich rachunków

Zobacz także: https://newsowy.pl/ogrzewamy-mala-hale-stalowa-co-wybrac/

Montaż nowoczesnych promienników ciepła, np. z firmy https://www.teoterm.com.pl/ jest bardzo dobrym rozwiązaniem, głównie ze względu na bardzo wysoką skuteczność działania i brak strat pochodzących z przemiany energii elektrycznej na ciepło. Ciepło oddawane przez promiennik jest stałe, równomierne, rozchodzi się we wszystkich kierunkach, a tym samym ogrzewa równomiernie wszystkie fragmenty budynku.

Równomiernie ogrzewanie, w połączeniu z odpowiednim systemem wentylacji, a także izolacją sprawi, że rachunki za ogrzewanie będziemy mieli zawsze pod kontrolą.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE