Wybieramy giętarkę do blachy. Na co zwracać uwagę?

Posiadanie firmy, która zajmuje się kompleksowo obróbką blach na większą skalę zdecydowanie wymaga inwestowania w nowoczesny, praktyczny, sterowany automatycznie sprzęt. Dzięki temu będziemy mogli wykonywać cały szereg zleceń.


Rozwój nowoczesnych technologii zdecydowanie również możemy zobaczyć w różnego rodzaju zakładach, które specjalizują się w produkcji elementów, podzespołów, CNC czy wykonywaniu specjalistycznych obróbek blacharskich.

Dysponowanie pracownikami, odpowiednim zapleczem technicznym w postaci hali, a także odpowiednimi maszynami to zdecydowanie najbardziej odpowiednia sytuacja, dzięki której spokojnie będziemy mogli realizować nawet bardziej skomplikowane zamówienia.

Cięcie i gięcie blach to procesy, które w obecnych czasach nie są możliwe bez wykorzystania odpowiednich maszyn, jak giętarka do blachy. Posiadanie takiego sprzętu to możliwość sprawnego gięcia różnego typu blach, o różnych przekrojach i powierzchniach arkuszy.

Co to jest gięcie blach?

Gięcie blach to proces wykonywany pod kontrolą pracownika, który prowadzi do obróbki blachy w ten sposób, który umożliwia osiągniecie odpowiedniego kształtu. Najczęściej takie właśnie gięcie odbywa się na podstawie dostarczonego przez klienta projektu lub prototypu.

Zobacz także: http://wmediach.pl/3-zalety-zaginarki-do-blach/

Co ważne gięcie musi odbywać się w taki sposób, który uniemożliwi straty materiałowe, zmianę parametrów materiału, niszczenie krawędzi, powstawanie uszkodzeń. Dzięki giętarce można otrzymać praktycznie dowolny efekt.

Jak wybrać odpowiednią giętarkę do blach?

Przede wszystkim odpowiednich rozwiązań nie należy szukać w sieci na portalach aukcyjnych, gdzie często mamy do czynienia z oszustami, ale w profesjonalnych firmach, jak https://polsver.pl/, gdzie oprócz maksymalnie dobrego urządzenia otrzymamy fachowe doradztwo, które jest tak samo ważne.

Dobrej jakości giętarka do blach przede wszystkim powinna umożliwiać pracę na naprawdę różnych materiałach. Ważna jest szerokie pole robocze, wykonanie belek z wysokiej jakości stali, która jest przede wszystkim odporna na pękanie i wyginanie się, a także na powstawanie odprysków.

Nowoczesna zaginarka powinna także mieć niezawodne sterowanie. To umożliwi powtarzalność oraz uzyskanie zawsze takiego samego elementu. Nie będzie również ryzyka tego, że materiał zostanie po prostu uszkodzony.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE