Drewniany plac zabaw. Jak go wybrać, aby spełnił oczekiwania dzieci?

Dzieci kochają aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeżeli mają dodatkowo do dyspozycji różnego rodzaju atrakcje w postaci trampolin, zjeżdżalni, huśtawek czy ogrodowego basenu zdecydowanie będą zadowolone. Coraz częściej nieodłącznym elementem domowego ogrodu są place zabaw.


Place zabaw w przydomowych ogrodach rosną, jak grzyby po deszczu. Tu bardzo pocieszająca widomość, gdyż dzieci nareszcie mają bardzo dobrą możliwość na to, aby atrakcyjnie i adekwatnie do swoich możliwości spędzać czas – samodzielnie, z rodzeństwem lub ze znajomymi dziećmi.

Każdy, kto ma dzieci doskonale wie, jak zdrowa aktywność fizyczna, zwłaszcza w początkowej fazie wzrostu dzieci. Dysponując odpowiednim wyposażeniem w ogrodzie umożliwiamy naszym pociechom praktyczny rozwój, ćwiczenie równowagi, wytrzymałości, sprawności, kreatywności. Drewniane place zabaw można zamówić wraz z montażem w firmie https://woodlit.pl/

Jak wybrać plac zabaw, aby spełnić oczekiwania?

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby plac zabaw spełniał surowe warunki bezpieczeństwa. Drewno, a także inne rodzaje materiałów, które wykorzystane są do budowy placu zabaw powinny być sprawdzone, mocne, odpowiedniej jakości, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Konstrukcja musi być stabilna, odporna na przewracanie się, silne podmuchy wiatru.

Zobacz także: http://domowia.pl/plac-zabaw-w-ogrodzie-3-powody-aby-go-miec/

Na co jeszcze zwracać uwagę? Przede wszystkim trzeba dopasować rozmiar placu zabaw do terenu, na którym ma stać. Należy pamiętać, że place zabaw dla dzieci nie są często jedynym wyposażeniem, które jest w ogrodzie. Plac zabaw nie może utrudniać poruszania się po działce. Kolejnym aspektem jest zakres atrakcji. Powinien być dopasowany do preferencji dzieci.

Atrakcje przede wszystkim

Producenci placów zabaw oferują najróżniejsze modele, tak więc mamy wybór i szansę na to, aby wybrać taki, który dziecku będzie się podobać. Ważna jest ilość atrakcji, dobry plac zabaw powinien posiadać między innymi:

– domek,
– tunele oraz przejścia,
– ścianki wspinaczkowe,
– zjeżdżalnię oraz liny do schodzenia,
– drabinki,
– huśtawki,
– różnego rodzaju elementy manipulacyjne.

Często w ramach przydomowego placu zabaw można zdecydować się na piaskownicę, która jest ciekawym elementem pozwalającym na twórczą zabawę. W razie posiadania twardego podłoża warto rozważyć również montaż specjalnej miękkiej nawierzchni.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE