Technologia w służbie dzieciom, czyli nowoczesne gadżety dla rodziców

Jako rodzice pragniemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju. Jako cel nadrzędny stawiamy sobie również ich poczucie bezpieczeństwa oraz szczęście. W czasach, kiedy to nasi rodzice dokładali wszelkich starań, aby wychować nas na przyzwoitych ludzi, nie mieli do dyspozycji tak nowoczesnych technologii, które dzisiaj znacznie ułatwiają nam i tak już trudne zadanie, jakim jest opieka nad dziećmi. Innowacyjne gadżety dla rodziców to nie tylko prawdziwa gratka dla miłośników technologii, ale przede wszystkim nieocenione narzędzia wspierające nas w codziennym życiu. Zatem jakie gadżety technologiczne dla rodziców warto mieć pod ręką?

Gadżety dla rodziców: elektroniczna niania

Można pokusić się o stwierdzenie, że elektroniczna niania to niewątpliwy „must have” każdego rodzica, który pragnie obserwować swoje dziecko niemal 24 godziny na dobę, ale niekoniecznie przebywając z nim w tym samym pomieszczeniu. Elektroniczna niania pozwala rodzicom na zdecydowanie więcej swobody i daje niepowtarzalną możliwość zregenerowania się po ciężkich bojach przy usypianiu czy karmieniu naszych dzieci. Urządzenie składa się najczęściej z dwóch elementów: nadajnika wyposażonego w kamerę oraz mikrofon, który umieszczamy w pokoju dziecka oraz odbiornika z ekranem, który umożliwia obserwację dziecka podczas snu czy zabawy.

Gadżety dla rodziców: lokalizator GPS

Może brzmi jak gadżet z filmów akcji, jednak w codziennym życiu pomagają nam w jeszcze większym stopniu sprawować opiekę nad dziećmi. Bardzo przydatne urządzenie dla rodziców wychowujących starsze dzieci w wieku szkolnym, którym dajemy nieco więcej swobody. Lokalizatory GPS dla dzieci wyglądają bardzo niepozornie – najczęściej przybierają formę breloczków, które przypinamy do kluczy lub plecaka dziecka. W ten sposób stale monitorujemy jego miejsce pobytu. Co więcej, nowoczesne lokalizatory GPS nierzadko posiadają funkcje alertów SOS oraz wykonywania połączeń telefonicznych do rodziców. Warto zainwestować w model wodoodporny – dzieci nie zawsze potrafią zachować maksimum bezpieczeństwa.

Gadżety dla rodziców: tablet edukacyjny

Urządzenie, które przeznaczone jest głównie dla dzieci, jednak nam, rodzicom, znacznie ułatwia zapewnienie im rozrywki, która jednocześnie nosi w sobie cechy edukacyjne. Tablety dla najmłodszych to świetny przykład tego, jak nowoczesna technologia wywierać pozytywny wpływ na rozwój naszych dzieci. Dzięki tabletom edukacyjnym, najmłodsi mogą powoli oswajać się z cyferkami, literkami czy zwierzątkami, podjąć pierwsze próby pisania czy czytania, a także poznać podstawy jeżyków obcych. Im wcześniej nasze dzieci będą mieć stały kontakt z programami edukacyjnymi, tym szybciej zaadaptują się do warunków panujących w szkole.

Gadżety dla rodziców: termometr dziecięcy w plastrach

Nowinka prosto z USA, która do tej pory nie miała swojej premiery w Polsce, a powinna. Bardzo przydatny gadżet zwłaszcza w czasie choroby naszego dziecka, który pozwala monitorować temperaturę malucha przez 24 godziny na dobę. Wystarczy przykleić plaster z czujnikiem pod pachą naszego dziecka, który na zsynchronizowanego z nim smartfona przesyła informację o ewentualnej gorączce. Bardzo pomysłowe urządzenie, które coraz częściej staje się obiektem pożądania wielu rodziców na całym świecie.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE