Technologia w służbie dzieciom, czyli nowoczesne gadżety dla rodziców

Gadżety do opieki nad dzieckiem

Jako rodzice pragniemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju. Jako cel nadrzędny stawiamy sobie również ich poczucie bezpieczeństwa oraz szczęście. W czasach, kiedy to nasi rodzice dokładali wszelkich starań, aby wychować nas na przyzwoitych ludzi, nie mieli do dyspozycji tak nowoczesnych technologii, które dzisiaj znacznie ułatwiają nam i tak już trudne zadanie, jakim jest opieka nad dziećmi. Innowacyjne gadżety dla rodziców to nie tylko prawdziwa gratka dla miłośników technologii, ale przede wszystkim nieocenione narzędzia wspierające nas w codziennym życiu. Zatem jakie gadżety technologiczne dla rodziców warto mieć pod ręką?

Gadżety dla rodziców: elektroniczna niania

Można pokusić się o stwierdzenie, że elektroniczna niania to niewątpliwy „must have” każdego rodzica, który pragnie obserwować swoje dziecko niemal 24 godziny na dobę, ale niekoniecznie przebywając z nim w tym samym pomieszczeniu. Elektroniczna niania pozwala rodzicom na zdecydowanie więcej swobody i daje niepowtarzalną możliwość zregenerowania się po ciężkich bojach przy usypianiu czy karmieniu naszych dzieci. Urządzenie składa się najczęściej z dwóch elementów: nadajnika wyposażonego w kamerę oraz mikrofon, który umieszczamy w pokoju dziecka oraz odbiornika z ekranem, który umożliwia obserwację dziecka podczas snu czy zabawy.

Gadżety dla rodziców: lokalizator GPS

Może brzmi jak gadżet z filmów akcji, jednak w codziennym życiu pomagają nam w jeszcze większym stopniu sprawować opiekę nad dziećmi. Bardzo przydatne urządzenie dla rodziców wychowujących starsze dzieci w wieku szkolnym, którym dajemy nieco więcej swobody. Lokalizatory GPS dla dzieci wyglądają bardzo niepozornie – najczęściej przybierają formę breloczków, które przypinamy do kluczy lub plecaka dziecka. W ten sposób stale monitorujemy jego miejsce pobytu. Co więcej, nowoczesne lokalizatory GPS nierzadko posiadają funkcje alertów SOS oraz wykonywania połączeń telefonicznych do rodziców. Warto zainwestować w model wodoodporny – dzieci nie zawsze potrafią zachować maksimum bezpieczeństwa.

Gadżety dla rodziców: tablet edukacyjny

Urządzenie, które przeznaczone jest głównie dla dzieci, jednak nam, rodzicom, znacznie ułatwia zapewnienie im rozrywki, która jednocześnie nosi w sobie cechy edukacyjne. Tablety dla najmłodszych to świetny przykład tego, jak nowoczesna technologia wywierać pozytywny wpływ na rozwój naszych dzieci. Dzięki tabletom edukacyjnym, najmłodsi mogą powoli oswajać się z cyferkami, literkami czy zwierzątkami, podjąć pierwsze próby pisania czy czytania, a także poznać podstawy jeżyków obcych. Im wcześniej nasze dzieci będą mieć stały kontakt z programami edukacyjnymi, tym szybciej zaadaptują się do warunków panujących w szkole.

Gadżety dla rodziców: termometr dziecięcy w plastrach

Nowinka prosto z USA, która do tej pory nie miała swojej premiery w Polsce, a powinna. Bardzo przydatny gadżet zwłaszcza w czasie choroby naszego dziecka, który pozwala monitorować temperaturę malucha przez 24 godziny na dobę. Wystarczy przykleić plaster z czujnikiem pod pachą naszego dziecka, który na zsynchronizowanego z nim smartfona przesyła informację o ewentualnej gorączce. Bardzo pomysłowe urządzenie, które coraz częściej staje się obiektem pożądania wielu rodziców na całym świecie.

Dodaj komentarz