Rusza pierwsza edycja TargiKsiazki.Online

Spotkania z pisarzami, wieczorynki dla dzieci czytane przez autorów, konkursy, warsztaty, szkolenia dla wydawnictw czy panel poświęcony literaturze erotycznej – to tylko mały przedsmak tego, co czeka na miłośników książek podczas wydarzenia TargiKsiazki.Online 2020. Impreza rusza już w poniedziałek 1 czerwca i potrwa aż trzy tygodnie.

– TargiKsiazki.Online to nasza odpowiedź na niezwykłą potrzebę obcowania z książkami, autorami, ludźmi literatury, bez względu na to, gdzie żyjemy – nie tylko w wymiarze ogólnopolskim, ale ogólnoświatowym. Pragniemy, aby każdy mógł poczuć atmosferę targów książki w nowoczesnej formie – mówi Łukasz Kierus właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Wydarzenia zaplanowane w ramach TargiKsiazki.Online odbędą się za pośrednictwem portali społecznościowych oraz specjalnego portalu internetowego TargiKsiazki.Online. To najdłuższy tego typu event w polskiej branży. Podczas gdy tradycyjne targi trwają zazwyczaj zaledwie kilka dni, formuła internetowa wymaga rozciągnięcia w czasie – wszystko dla wygody uczestników. Jednak jak podkreślają organizatorzy, epidemia, a tym samym odwołanie stacjonarnych imprez, nie były powodem rozpoczęcia tego projektu, a jedynie jego katalizatorem.

– Pomysł na taką formułę mieliśmy w głowach od dłuższego czasu. Dostrzegamy, jak szybko zmienia się rynek, dlatego pragniemy być w awangardzie i centrum tego dynamicznego rozwoju. Uruchamiamy format, jakim są TargiKsiazki.Online dla wszystkich, równocześnie myśląc bardzo mocno o najmłodszym pokoleniu. Głęboko wierzymy, że dzięki temu wzmacniamy czytelnictwo w naszym kraju – tłumaczy Łukasz Kierus.

Branża jednoczy siły

Inicjatorem projektu jest księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, ale w rzeczywistości format ten to efekt bliskiej kooperacji różnych przedstawicieli branży: wydawców, autorów, influencerów oraz księgarni internetowej.

–  Wspieramy akcje związane z promocją czytelnictwa, dlatego w związku z zaistniałą sytuacją i brakiem stacjonarnych targów książki z wielką radością zareagowaliśmy na propozycję udziału w imprezie online. Sami czujemy też targowy głód. W kwietniu powinniśmy gościć w Białymstoku, pod koniec maja w Warszawie. Wydarzenie jakim są TargiKsiazki.Online, jest jedyną w tym momencie namiastką na spotkanie z autorami – mówi Tomasz Nowiński z Wydawnictwa SQN i dodaje:  – Z naszej strony we wtorek Adam Higginbotham, autor bestsellerowego reportażu “O Północy w Czarnobylu”, udzieli wyjątkowego wywiadu. W czwartek, 4 czerwca zapraszamy natomiast na Instragram na spotkanie z Jakubem Małeckim, które poprowadzi niezastąpiona Agnieszka Jarosławska. Spotkanie będzie nosiło tytuł “Twórczość nie do herbaty – czyli rozmowy o książkach Jakuba Małeckiego”. Dla czytelników przygotowaliśmy ponadto atrakcyjne rabaty na publikacje Wydawnictwa SQN.

Uczestnicy mogą liczyć również na cykl wywiadów “W kuchni od kuchni o kuchni”, m.in. z Katarzyną Bosacką, czat z Piotrem C., spotkanie live z Alkiem Rogozińskim, wywiady z Pawłem Kapustą (“Gad. Spowiedź klawisza”), Jackiem Galińskim (“Kratki się pani odbiły”), Romanem Klasą (“Operator 112”) czy Katarzyną Błażejewską-Stuhr (“Dziecko pełne zdrowia”).

Targi wspiera liczne grono polskich influencerów książkowych, a wśród nich: @wielkibuk (Olga Kowalska), @marcin.okoniewski (Okoń w Sieci), @jeleenka (Anita Jeleń), @come.book (Karolina Borkowska) czy @ruda_czyta (Agnieszka Jarosławska).

– Targi książki to coś, co kocham pod każdą postacią, bez względu na to jak i gdzie się odbywają. Przeniesienie tego typu wydarzenia do strefy online daje szereg możliwości. Spotkania z ulubionymi autorami, bez konieczności przełamywania barier geograficznych. Wygoda związana z możliwością uczestniczenia w dowolnej liczbie spotkań i stale dostępne promocje i zniżki to świetna sprawa. I co najważniejsze, stosu nowych książek nie trzeba targać na własnych barkach, tylko wygodnie są dostarczane przesyłką pod same drzwi. Po prostu bajka! Wymarzona przestrzeń dla prawdziwego książkoholika! – komentuje Agnieszka Jarosławska, @ruda_czyta.

Jak być na bieżąco?

Na stronie https://targiksiazki.online można zapisać się do newslettera, który przypomni o szczegółach programu, a zapisani będą mieli dostęp do oferty darmowej dostawy przez cały okres trwania targów oraz możliwość skorzystania ze specjalnych promocji książkowych.

Podobnie na Facebooku każdy zainteresowany może dołączyć do wydarzeń zorganizowanych w tygodniowe cykle. Co ważne, materiały będzie można odtworzyć także w późniejszym czasie, nawet te, które odbędą się na żywo.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE