Pomysł na prezent dla przedszkolaka

Urodziny, Dzień dziecka, Gwiazdka czy Wielkanoc – rok kalendarzowy obfituje w okazje, podczas których można wręczyć maluchowi wyjątkowy prezent. Niestety sprawa nie zawsze wydaje się taka prosta. Dzieci w wieku przedszkolnym to dość wymagające istoty, które trudno zainteresować zabawką na dłużej. Oto kilka pomysłów na udany prezent dla przedszkolaka.

Zabawki kształcące umiejętności manualne

Dzieci w tym wieku są niezwykle podatne na nowe doświadczenia. To także okres, w którym chcą być ponad wszystko samodzielne, udowadniając rodzicom, że są zdolne wykonać zlecone im zadanie od początku do samiutkiego końca. Świetnym prezentem dla malucha będzie zatem zestaw rękodzielniczy z modeliny, pomysłowe malowanki z naklejkami wraz z zestawem barwnych kredek czy puzzle przestrzenne.

Zabawki, dzięki którym powstaje wyjątkowa opowieść

Jeszcze kilka lat temu ulubioną zabawką dziewczynek była lalka Barbie, którą można było przebierać w błyszczące stroje i piękne buciki. Dziś w ofercie pojawiła się również opcja dla chłopców – zawadiackie figurki Super Things, które zagwarantują świetną zabawę z rówieśnikami. Figurki można kolekcjonować, łączyć w pary złoczyńców oraz superbohaterów. To wciągająca zabawa pozwalająca dziecku na wplatanie własnych wątków o zabarwieniu kryminalnym, które porywają uczestników zabawy niczym najlepsza fabuła gry.

prezent

Zestawy kreatywne

Przedszkolaki bardzo ochoczo podchodzą do czegoś, co ma spektakularny efekt. Z pewnością zainteresują ich zestawy kreatywne, z których powstaną okazałe budowle – mury zamku, broniące dostępu ze strony wroga czy piękny domek, który można wyposażyć według własnych upodobań. Zestawy kreatywne to wszelkiego rodzaju klocki, które fantastycznie rozwijają sprawność manualną oraz pobudzają wyobraźnię.

Zabawki interaktywne i edukacyjne

Zabawka, której zadaniem jest edukacja młodego umysłu, jest zawsze trafionym przedmiotem na prezent. Współczesna oferta produktowa łączy w sobie cechy znakomitej zabawy z elementami edukacji. Wystarczy wymienić ciekawe gry planszowe, które uczą słówek w języku obcym, kultową grę Scrabble (dostępną także w wersji podróżnej) czy interaktywne roboty, które pełnią funkcję przyjaciela i powiernika dziecięcych sekretów, ucząc na przykład podstaw programowania.

Zachęta do ruchu

Jednym z największych zagrożeń współczesnej cywilizacji jest otyłość. Widać ją nawet u dzieci, które spędzają swój wolny czas przed ekranem komputera. Z tego powodu warto zainwestować w ciekawy prezent, który zachęci dziecko do aktywności na świeżym powietrzu. Dobrym rozwiązaniem jest zestaw do badmintona czy nawet fantazyjny bidon do roweru. Równie pomysłowy jest karnet na basen czy wejściówka na kort tenisowy. Kto wie, może maluch połknie bakcyla i zostanie w przyszłości okrzyknięty następcą jednej z sióstr Williams?

Wybór prezentu dla przedszkolaka to niełatwe zadanie. Każdy z kupujących ma własne preferencje dotyczące kategorii zabawek dla dziecka. Może warto zapytać malucha o zdanie? Jego podpowiedzi z pewnością okażą się zaskakujące!

Partnerem materiału jest Neduo.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE