Lawety samochodowe – przegląd modeli

Lawety samochodowe bardzo mocno zyskały na popularności. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w końcu są wygodne w użytkowaniu, a przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Możemy śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że to jeden z najczęściej wykorzystywanych środków transportu. Powinny cechować się przede wszystkim bezpieczeństwem przewożonych pojazdów. Jakie modele możemy spotkać na rynku? Podpowiadamy.

Czym jest laweta samochodowa?

Lawety samochodowe to specjalistyczne pojazdy, których najczęściej używa się do przewozu samochodów uszkodzonych, bądź takich, które z jakiegoś powodu uległy awarii. Można przetransportować nimi również samochody, które nie posiadają ważnych badań technicznych lub są autami zabytkowymi. Inną formą są np. przyczepki budowlane.

Jaka powinna być dobra laweta samochodowa?

Zastanawiając się nad wyborem lawety samochodowej, warto na samym początku wziąć pod uwagę jej parametry techniczne oraz materiał, z jakiego została wykonana. Po pierwsze, każda laweta powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenie, tak aby przejazd pojazdu odbywał się w bezpiecznych warunkach i np. nie zsunął się podczas jazdy.

Ciekawym rozwiązaniem są lawety, które posiadają dodatkowe wyposażenie, np. wyciągarkę. Dzięki niej możliwe jest wydobycie sprzętu z trudno dostępnego miejsca.

Najważniejsze w wyborze lawety jest jednak zwrócenie uwagi na jakość jej wykonania oraz poszczególne części. Musi ona bez problemu być w stanie utrzymać ciężar przewożonego pojazdu przy jednoczesnym zachowaniu swojego kształtu. Dobra laweta musi być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych, np. zostać pokryta lakierem lub cynkiem hutniczym, który zapewnia ochronę przed korozją.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE