Gazetki promocyjne: błędy podczas zakupów spożywczych

Większość z nas nie jest w stanie uniknąć robienia zakupów. Jednocześnie to w dużej mierze od nas zależy, czy będziemy kupować w rozsądnych cenach czy też będziemy przepłacać. Jakie są najczęściej popełniane błędy na zakupach spożywczych. W jaki sposób możemy ich uniknąć?

Brak planowania

Jednym z częściej popełnianych i dotkliwie odczuwanych błędów podczas zakupów spożywczych jest brak planowania. Kiedy wchodzimy do sklepu bez listy zakupów, jesteśmy bezbronni wobec specjalistów od marketingu, którzy robią wszystko, żebyśmy kupili jak najwięcej. Brak planowania sprawia, że nie kupujemy tego czego potrzebujemy do przygotowania pełnowartościowych posiłków, natomiast bardzo często sięgamy po słodycze i produkty typu fast-food.

Nie zwracanie uwagi na daty ważności

Dużym problemem wielu klientów jest zapominanie o upewnieniu się jaka jest data ważności kupowanego produktu. Nawet jeżeli sklep dba o to, żeby usuwać przeterminowany asortyment, możemy trafić na produkt, którego ważność kończy się jutro (a my być może chcielibyśmy użyć go dopiero za kilka dni). Niezwracanie uwagi na terminy ważności często doprowadza do wyrzucania przeterminowanej żywności, a tym samym do marnowania pieniędzy i czasu (musimy bowiem ponownie iść do sklepu).

Chodzenie na zakupy z pustym żołądkiem

Błędem, którego powinniśmy się wystrzegać jest chodzenie na zakupy z pustym żołądkiem. Kiedy jesteśmy bardzo głodni, trudno jest się nam oprzeć zapachowi świeżego pieczywa czy grillowanego kurczaka (specjaliści od marketingu doskonale zdają sobie z tego sprawę – to właśnie dlatego produkty te są przygotowywane na miejscu). Jeżeli chcemy wreszcie zacząć oszczędzać, przed wyjściem na zakupy zjedzmy obiad.

Płacenie kartą kredytową

Bardzo poważnym błędem podczas zakupów spożywczych (i nie tylko) jest płacenie kartą kredytową. Umożliwia nam ona zrobienie zakupów nawet wówczas, gdy nie posiadamy na swoim koncie odpowiedniej sumy pieniędzy. Jest to pierwszy krok do zadłużenia. Osoby, które chcą zadbać o swoje finanse powinny wyrzucić wszystkie karty kredytowe.

Zabieranie na zakupy dzieci 

Błędem osób, które posiadają dzieci jest zabieranie swoich pociech do sklepu. Jeżeli oszczędzanie jest dla nas priorytetem – nie powinniśmy tego robić. Marketingowcy dobrze wiedzą jak zdobyć zainteresowanie najmłodszych klientów, a dzieci zrobią wszystko, żeby przekonać swoich rodziców do zakupu.

Przeglądanie gazetek promocyjnych podczas zakupów

Gazetki promocyjne mogą być znakomitym narzędziem dla osób pragnących wydawać mniej. Warunkiem jest jednak umiejętne z nich korzystanie. Gazetka promocyjna może być dla nas inspiracją i pomóc w tworzeniu listy zakupów. Przeglądanie jej dopiero w sklepie często sprawia, że kupujemy rzeczy, które nie są nam potrzebne. Pamiętajmy, że nie zaoszczędzimy kupując wszystkie produkty będące w promocji. Gdy widzimy mocno przeceniony produkt, który nie jest nam niezbędny w najbliższym czasie – powinniśmy go zostawić. Nigdy nie kupujmy rzeczy tylko dlatego, że wydaje nam się, że w przyszłości mogą się przydać.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE