Alexy Vastatrix i Waldemar Bednaruk „Dom gejsz”

26 sierpnia nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się „Dom gejsz” pióra Alexy Vastatrix  i Waldemara Bednaruka, kontynuacja bestsellerowej powieści obyczajowo-historycznej „Harem”. Czytelnik znajdzie tu dworskie intrygi, namiętną miłość, odważną erotykę,  przygodę na krańcach świata i  historię   XVII-wiecznej, ogarniętej wojną  Rzeczypospolitej.

Jest rok 2020. Niedoszła doktorantka nauk historycznych i autorka powieści „Harem”, choć wiedzie wygodne życie u boku ukochanego chłopaka, cierpi na nocne koszmary, niepokój i nudę.  W pierwszą rocznicę wydania książki trafia na  jedną z zaginionych kart  „Dyariusza dalekiey podróży  w egzotyczne kraye Jana Zamoyskiego, trzeciego z kolei Ordynata na Zamościu”. Rusza więc wraz z nim ku nowej przygodzie, przez Chiny, Japonię
i Afrykę.

Jest rok 1658. Do Zamościa przybywa urodziwa i temperamentna Maria Kazimiera d’Arquien, późniejsza Marysieńka Sobieska. Młoda żona Jana, zwanego Sobiepanem,  spadkobiercy fortuny Zamoyskich i wnuka pierwszego ordynata, walczy o wpływy na dworze z  Gryzeldą Wiśniowiecką. Odprawia z pałacu Józię z Brzeziń, która w magnackim haremie i w żołnierskim namiocie podczas wojennych wypraw ogrzewała dotąd łoże słynącego z erotycznych podbojów, hulaki i pijanicy Zamoyskiego.  Tymczasem ziemie Rzeczpospolitej pustoszą wojska szwedzkie, narastają konflikty religijne, ludność dziesiątkują epidemie.

Czy Jan Zamoyski zaprosi do swego łoża żonę? Czy Józia z Brzezin ucieknie przed gniewem upokorzonej Marysienki? Czy Harry zdoła ocalić swe życie? Wydawnictwo Harde poleca książkę   „Dom gejsz” pióra Alex Vastatrix  i Waldemara Bednaruka  miłośnikom powieści płaszcza i szpady, literatury historycznej, obyczajowej i… erotycznej.

Dr hab. prof. nadzw. Waldemar Bednaruk jest pracownikiem naukowym KUL, członkiem American Society for Legal History, cenionym i nagradzanym znawcą epoki staropolskiej.

Alex Vastatrix to mieszkanka wschodniej części Polski. Ze względu na wykonywaną pracę pragnie zachować anonimowość, ale w tematyce historycznej porusza się z niezrównaną swobodą.

 „Dom gejsz” będzie dostępny w wersji e-book na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl oraz w innych księgarniach internetowych. Wersję papierową można zakupić na www.harde.se.pl/. Sprawdź Wydawnictwo Harde na Facebook.com i Instagram – @hardewydawnictwo

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE