Wynajem apartamentów – ciekawa alternatywa dla hoteli

Podróże kształcą, dlatego coraz więcej z nas decyduje się na odwiedzanie kolejnych punktów nie tylko na mapie Polski, ale również poza jej granicami. City breaki z każdym rokiem zyskują na popularności, z czego cieszą się przede wszystkim właściciele hoteli, pensjonatów, a także prywatnych apartamentów. Te ostatnie powoli stają się poważną konkurencją dla tradycyjnych akomodacji, co można zauważyć zaglądając na strony internetowych porównywarek cen hoteli. Prywatne apartamenty kuszą nie tylko przystępnymi cenami, ale również udogodnieniami, których na próżno szukać w tradycyjnych hotelach. Oczywiście jak każda forma zakwaterowania, wynajem apartamentu nie pozostaje bez wad, jednak warto przekonać się o jego plusach i minusach na własnej skórze.

Luksusowy apartament w dużym mieście – idealny na wyjazd ze znajomymi

Koszty jednej doby hotelowej w prestiżowym hotelu w największych miastach w Polsce mogą przyprawiać o zawroty głowy, dlatego ostatecznie większość szuka alternatywnych rozwiązań. Świetnym sposobem na wyjazd w większym gronie przyjaciół jest wynajęcie prywatnego apartamentu. Często jest to po prostu mieszkanie w bloku lub kamienicy, którego właściciel zdecydował się udostępniać je przejezdnym zamiast stałemu najemcy. W zależności od potrzeb, możemy dostosować ilość pokoi czy łóżek, a cena za zakwaterowanie kilku osób i tak może być zdecydowanie niższa niż w hotelu czy pensjonacie.

Prywatny apartament – większa prywatność i swoboda

Głównym przeznaczeniem budynków hotelowych jest zakwaterowanie dużej ilości gości na stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej. Choć nieprzyjemne sytuacje z innymi gośćmi hotelowymi to już raczej rzadkość, nigdy nie mamy gwarancji, że nasi sąsiedzi zachowają względny spokój czy wykażą się wysoką kulturą osobistą. Wynajmując prywatny apartament zapewniamy sobie zdecydowanie większą prywatność i swobodę w korzystaniu z pokojów przez całą dobę, choć to wcale nie oznacza, że możemy robić co nam się żywnie podoba. Właściciele apartamentów w ogłoszeniach internetowych często umieszczają wytyczne, które ściśle określają warunki pobytu jak i konsekwencje wynikające z ich naruszenia.

Apartament do wynajęcia – aneks kuchenny

Wykupując pobyt w hotelu często jesteśmy zdani na łaskę tamtejszej kuchni lub lokalnych restauracji. Co prawda jest to dobra okazja do wypróbowania regionalnych specjałów, jednak czasem nasze zdrowie czy nawyki żywieniowe nie pozwalają nam na pełne korzystanie z dobroci hotelowego bufetu. W prywatnych apartamentach często mamy do dyspozycji aneksy kuchenne, które umożliwiają samodzielne przygotowywanie posiłków o każdej porze dnia i nocy. Co najważniejsze, sami decydujemy o swoich posiłkach i mamy pełną kontrolę nad pochodzeniem spożywanych produktów. Gotowanie na wyjeździe to również duża oszczędność – za posiłek w modnej restauracji dla jednej osoby możemy zapłacić równowartość domowego wyżywienia dla kilku osób.

Wynajem apartamentu – łatwiej o dobrą lokalizację

Ilość hoteli czy pensjonatów dość mocno ogranicza nas w kwestii doboru najbardziej korzystnej dla nas lokalizacji. W najbardziej gorących okresach jak letnie wakacje czy bożonarodzeniowa przerwa świąteczna trudno o dobry hotel w niewygórowanej cenie i to w centrum miasta. Wynajem prywatnego apartamentu wydaje się w pewnym stopniu rozwiązywać ten problem – w większych miastach nie brakuje mieszkań zlokalizowanych w ich mniej lub bardziej popularnych częściach – czy to blisko centrum czy najbardziej znanych atrakcji turystycznych.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE