Wnętrzarskie trendy 2022 – jakie kolory i dodatki będą modne w tym roku?

Projektanci bardzo mocno stawiają w roku 2022 na dodatki i kolory, które przywodzą na myśl wszystko, co naturalne, co można wykorzystać tworząc przestrzeń sprzyjającą relaksowi. Z założenia ma być ona przyjemna dla oka, jak również funkcjonalna. Króluje więc minimalistyczne podejście do tematu aranżacji wnętrz połączone z wprowadzaniem do niego naturalnych dodatków, które wywodzą się ze stylu eko.

​Modne wnętrza 2022 – styl eko na topie

Styl eko już od dawna jest lansowany przez projektantów, ale w tym roku mocno daje o sobie znać nawet wśród tych światowej sławy. Wiele wskazuje na to, że szybko się to nie zmieni – wręcz przeciwnie. Będzie mocno przybierać na sile. Okazuje się, że wszystko, co naturalne i ekologiczne może odnaleźć się niemalże w każdym wnętrzu – od salonu, po sypialnię, kuchnię oraz pokój dziecka.

W każdym z nich stworzy przestrzeń sprzyjającą relaksowi i dopasowaniu jej do swoich indywidualnych potrzeb. Styl eko kocha wszystko, co nawiązuje do natury – len, wełnę, bawełnę oraz każdy szczegół, który pokazuje, że ma ona niesamowity potencjał. Kolejna ważna kwestia to to, że nie można przejść obok niej obojętnie pod względem tworzenia przestrzeni bardzo przytulnych. Wszelkiej maści beże, biele, zielenie – a zwłaszcza jej butelkowe odcienie są wręcz pożądane. Nie bójmy się, że stworzymy przestrzeń nudną – a wręcz przeciwnie.

​Modne wnętrza 2022 – funkcjonalność i minimalizm w jednym

Najmodniejsze wnętrza 2022 to takie w których stawia się na funkcjonalność oraz minimalizm w jednym. Pamiętajmy o tym, że minimalne nie oznacza sztampowe. To taka baza do stworzenia przestrzeni niezwykle spójnej aranżacyjnie, ale jednocześnie dającej ogromny potencjał dekoracyjny i możliwość spersonalizowania. Kolejna ważna kwestia to taka, że nie można także odmówić mu tego, że z jego pomocą pomieszczenie może stać się szalenie funkcjonalne, a właśnie o taką koncepcję w 2022 nam przecież chodzi. Starajmy się podejść do tematu w taki sposób, aby było modnie, wygodnie i przyjemnie dla oka.

​Spójność aranżacyjna – modne wnętrza 2022

Modne wnętrza 2022 to także spójność aranżacyjna, która nie pozwala przechodzić obok siebie obojętnie. Na pewno bardzo mocno daje się ona odczuć w pomieszczeniach w których stawiane jest mocno lansowanie ciepłych barw i kolorów ziemi. Do tego ratan, drewno czy też kamienne dodatki i mamy pomieszczenie, które jest harmonijne i można w nim naprawdę odpocząć.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE