TENIS – królewski sport dla wszystkich

Czy wiesz, że początkowo zawodnicy w tenisie odbijali piłkę samą dłonią? Przez wieki zasady gry zmieniały się i rozwijały. Dziś tenis jest najpopularniejszym sportem rakietowym, a tenisiści należą do jednych z najlepiej opłacalnych zawodowych sportowców na świecie. Tenis to gra towarzyska, która dla niektórych jest sposobem na życie, a dla innych formą rozrywki i sposobem spędzania wolnego czasu. Na czym polega gra w tenisa i jaki sprzęt jest niezbędny do tej fascynującej gry? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – czytaj dalej. 

Trochę o tenisie

Tenis jest dyscypliną sportową, która rozgrywa się na specjalnym korcie. Istotą gry jest przebijanie piłki tenisowej na stronę przeciwnika za pomocą specjalnej rakiety tenisowej. Piłka powinna przechodzić nad siatką lub obok niej. Mecze zazwyczaj rozgrywane są przez dwie osoby, w zespołach jednoosobowych, ale zdarzają się też rozgrywki w zespołach dwuosobowych. Tenis to sport, który można uprawiać od dzieciństwa do późnej starości. Nie oznacza to oczywiście, że nie jest on wymagający. Jednak podczas gry zdarza się stosunkowo mniej kontuzji niż przykładowo podczas gry w piłkę nożną. Naukę tenisa można rozpocząć tak naprawdę w każdym wieku. Jest to sposób na spędzanie wolnego czasu, który dodatkowo poprawia kondycję, wpływa na wygląd sylwetki oraz daje niesamowicie dużo radości. Regularne treningi tenisa pozwalają utrzymać zdrowie, zapobiegają powstawaniu wielu chorób, rozwijają koordynację ruchową, a także pozwalają na rozładowanie energii. 

Co jest potrzebne do gry w tenisa?

Pierwszą rzeczą, którą należy wymienić, jest oczywiście rakieta tenisowa. Jest to tak naprawdę najważniejszy czynnik wpływający na komfort i przyjemność gry. Aby rakieta spełniała swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrana do użytkownika, jego wymagań i możliwości. Najważniejsze parametry, na jakie musisz zwrócić uwagę przy wyborze rakiety to wielkość i kształt główki, długość rakiety, czyli odległość od podstawy uchwytu do końca główki oraz waga. Kolejną niezbędną rzeczą do gry jest piłka tenisowa, a właściwie piłki, ponieważ podczas meczu powinny być one często zmieniane. Obecnie na rynku można wyróżnić dwa główne rodzaje piłek: ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Te drugie to dobra opcja dla początkujących i grających okazjonalnie. Kolejnym ważnym aspektem w temacie sprzętu są buty i odzież do gry. Profesjonalne i odpowiednio dobrane obuwie zminimalizuje ryzyko kontuzji, a sportowa koszulka ze specjalnego materiału z pewnością przełoży się na komfort gry. Dodatkowo warto posiadać specjalną torbę na rakietę, która będzie chronić ją podczas transportu. Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z tenisem zobacz artykuły do tenisa w Decathlonie, gdzie znajdziesz wiele ciekawych propozycji, które z pewnością przydadzą Ci się podczas gry. 

Początki

Początkowe etapy nauki gry w tenisa mogą być trudne i frustrujące. Jednak z odpowiednim i systematycznym treningiem wszystko jest możliwe. Na początku warto zacząć praktykę na mini korcie. Dzięki temu wyczujesz piłkę i nauczysz się kierować ją tam, gdzie chcesz. Wraz z postępami zwiększaj pole gry, aż dojdziesz do tradycyjnych rozmiarów. Zacznij od najmniej skomplikowanych ruchów i opanuj je perfekcyjnie, następnie zaobserwuj, które elementy sprawiają Ci największa trudność i na nich się skup. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na odpowiednią technikę wszystkich ruchów. Zawsze możesz skorzystać z filmów instruktażowych dostępnych w internecie lub poprosić kogoś doświadczonego o pomoc. Pamiętaj, że musisz uzbroić się w cierpliwość, ale trening czyni mistrza. Prawda? 

Sprzęt dla profesjonalistów w sklepie Decathlon

Profesjonaliści używają podczas meczów, a nawet treningów sprzętu tylko najwyższej jakości. Pozwala im to na maksymalne wykorzystanie swoich możliwości i wysoki komfort gry. Przykłady profesjonalnego sprzętu do tenisa w ofercie sklepu Decathlon to między innymi: 

  • Rakieta tenisowa Graphene 360+ SPEED MP. Rakieta dla zaawansowanych zawodników, wyposażona w nowoczesną technologię, która pozwala na optymalny transfer energii, czyli większą moc. Dodatkowo posiada naciąg, który gwarantuje dobre nadawanie rotacji.
  • Buty tenis DEDICATE męskie na mączkę ceglaną. Buty dla pół profesjonalistów, przeznaczone na mączkę ceglaną. Zastosowana technologia zapewnia odpowiednią amortyzację i komfort podczas energicznych dobiegów do piłki, a komponent TRUSSTIC SYSTEM™ pozwala na szybkie i bezpieczne zmiany kierunku ruchu. 

Początki gry w tenisa mogą być trudne, jednak cierpliwość niewątpliwie się opłaci. Pamiętaj o systematyczności i dobrym doborze sprzętu. Rakieta dopasowana parametrami do Twoich możliwości i profesjonalne buty to podstawa. Inwestycja w dobrej jakości sprzęt to również inwestycja we własne zdrowie. Z dobrym przygotowaniem i odpowiednim sprzętem nauka z pewnością pójdzie szybciej, a treningi będą bezpieczniejsze, dzięki czemu będziesz cieszyć się aktywnością fizyczną i czerpać z niej jak najwięcej korzyści i radości.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE