Styl industrialny – czy jest na topie w 2022 roku?

Lofty wpisują się w najbardziej pożądane przestrzenie mieszkanie zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Pofabryczne wnętrza rozpalają wyobraźnię miłośników dobrego designu już od lat, więc nie mogło zabraknąć dla nich miejsca we wnętrzarskich trendach 2022. Czym się one charakteryzują i jak wprowadzić loftowe zacięcie do mieszkania niekoniecznie tak wysokiego, jak mowa w pomieszczeniach skrojonych na miarę oczekiwań industrialnej stylistyki? Podpowiadamy.

Styl industrialny – wykorzystaj maksymalnie przestrzeń

Bez względu na to czy jesteśmy posiadaczami małego mieszkania w bloku czy też wysokich metraży w kamienicy cel jest jeden – wykorzystać maksymalnie przestrzeń jaką mamy do dyspozycji. Pamiętajmy o tym, że styl loftowy można wykorzystać także w niewielkiej kawalerce, ale trzeba wiedzieć po prostu jak. Często dobrym zabiegiem będzie połączenie wszystkich pomieszczeń w jedno. Nie bójmy się więc tego, że kuchnia będzie tam gdzie salon, sypialnia i gabinet. Przy odrobinie zaangażowania jesteśmy w stanie skutecznie podzielić je na strefy za pomocą dodatków na ścianie czy też na podłodze. Można powiedzieć więc, że różne wchodzą w grę stąd też szalenie modne jest to także w 2022 roku w którym projektanci mocno stawiają na nasze indywidualne poczucie stylu.

Z czym łączyć styl industrialny?

Styl industrialny można z powodzeniem łączyć nawet ze stylem skandynawskim oraz eko, które są bardzo modne we wnętrzach w roku 2022. Styl eko charakteryzuje się maksymalnym wykorzystaniem potencjału, jaki daje natura, wszystko co jest z nią związane. Nie bez znaczenia więc będzie łączenie cegły czy też modnego w stylu industrialnym betonu, który można określić jako jego swoista wizytówka – z tym co natura dała, a więc drewnem czy też bambusem. Takie działanie mocno ociepli przestrzeń, nawet tą najbardziej surową. Kolejna kwestia, to łączenie stylu loftowego z rustykalnym czy też boho w których także aż roi się od ciepłych dodatków i akcesoriów, które mogą stać się przysłowiową wisienką aranżacyjną na torcie.

Styl industrialny w mieszkaniu – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Styl loftowy idealnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w łazience, sypialni czy też kuchni. Jeśli dobrze się przyłożymy, to możemy także wprowadzić go do pokoju dziecięcego. Wystarczy jedynie, że użyjemy trochę wyobraźni jak również weźmiemy pod uwagę indywidualne preferencje naszego dziecka.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE