Podróż poślubna – jak ją zaplanować?

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie, które kosztuje nas często wiele nerwów. Robimy wszystko, aby ten jeden dzień zapadł w pamięć nie tylko nam, ale i wszystkim zgromadzonym gościom. Jednak po wielu miesiącach przygotowań do wesela, w życiu każdej pary młodej przychodzi długo wyczekiwany moment odpoczynku. Podróż poślubna, którą nazywamy również miesiącem miodowym, to doskonała okazja, aby naładować akumulatory i oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku. Planowanie podróży poślubnej to już znacznie przyjemniejsza część przygotowań do wspólnego życia, która przynosi w efekcie przynosi wiele satysfakcji. Zatem jak sprawnie zaplanować podróż poślubną?

Podróż poślubna: budżet

Najważniejszym czynnikiem, który determinuje wybór miejsca na podróż poślubną oraz jej długość jest aspekt finansowy. Ustalenie budżetu na miesiąc miodowy pozwoli zawęzić poszukiwania do kilku określonych destynacji. Podróż poślubna powinna być wyjątkowa, dlatego odkładanie pieniędzy na na ten cel powinniśmy rozpocząć nawet na kilkanaście miesięcy przed planowanym wyjazdem. Jednorazowy wydatek w postaci kilku czy nawet kilkunastu tysięcy to spore obciążenie domowego budżetu, dlatego warto stopniowo odkładać niewielkie kwoty. Co ważne, przyjęło się że wycieczki krajowe są tańszą alternatywą, jednak przy pomocy konsultantów biur podróży można znaleźć wycieczki zagraniczne w podobnej lub nawet atrakcyjniejszej cenie.

Podróż poślubna: termin

Miesiąc miodowy nie powinien kolidować z innymi, ważnymi wydarzeniami w naszym życiu. Jeśli przygotowaniom do ślubu czy wesela towarzyszy również urządzanie nowego mieszkania czy zakup samochodu, podróż poślubną warto zaplanować w późniejszym terminie. Nadrzędnym celem wycieczki powinien być maksymalny relaks i odcięcie się od rzeczywistości, a głowa pełna zmartwień związanych z organizowaniem życia we dwoje wcale tego nie ułatwia.

Pozostaje jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia: podróż poślubna w sezonie czy poza sezonem? Nie lada dylemat, przed którym stoi większość par młodych. Oba rozwiązania moją swoje mocne i słabe strony. Urlop w pełni sezonu turystycznego często wiąże się z wysokimi kosztami finansowymi, a także dużą ilością gości w najpopularniejszych kurortach. Z drugiej jednak strony, urlop poza sezonem nie zawsze gwarantuje dobrą pogodę oraz dostępność atrakcji turystycznych, które przewidywane są tylko w najgorętszych okresach w roku. Wiele zależy od destynacji podróży poślubnej oraz naszego budżetu.

Podróż podróżna: gdzie pojechać?

Wycieczki „last minute” do Europy cieszą się wielką popularnością. Włochy, Hiszpania, Grecja, a coraz częściej również Albania czy Czarnogóra to tylko niektóre z najczęściej obieranych kierunków na miesiąc miodowy. Jest to jednak jedyna taka wycieczka w naszym życiu, która niejako pieczętuje małżeństwo i pozwala nacieszyć się sobą jak jeszcze nigdy dotąd. Dlatego może bardziej egzotyczne kierunki?

Podróże poza granice Europy nie są jedynie rozrywką dla najbardziej zamożnych – w ofertach biur podróży można znaleźć wiele ciekawych wycieczek do Tajlandii, Indonezji czy Meksyku, które mogą stać się źródłem niezapomnianych wspomnień. Jeśli zawsze skrycie marzyliście o podróży do Stanów Zjednoczonych, dlaczego nie zrealizować jej właśnie przy okazji miesiąca miodowego?

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE