Ława rozkładana drewniana – na jakie jej parametry zwrócić uwagę?

Ława to mebel, który jest nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Rozkładana konstrukcja umożliwia poszerzenie blatu lub nawet przekształcenie ławy w praktyczny stół. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania tego elementu wyposażenia wnętrza?

Jakie funkcje powinna mieć ława pokojowa?

Praktycznie każdy stacjonarny bądź internetowy sklep meblowy posiada w swoim asortymencie modne ławy pokojowe. Chociaż styl i estetyka mebla są bardzo ważne, to należy pamiętać, że praktyczność wyposażenia odgrywa równie istotną rolę. Przy zakupie należy sprawdzić, jakie funkcje ma wymarzona drewniana ława. Rozkładana powierzchnia blatu to jedno z najbardziej przydatnych rozwiązań.

Podczas podejmowania decyzji w sprawie kupna stolika warto pamiętać, że na rynku dostępne są ławy rozkładane i podnoszone. Te pierwsze umożliwiają jedynie poszerzenie wymiarów blatu. Natomiast drugie określane są jako ławostół z regulowaną wysokością. Modele z podnoszonym pulpitem pozwalają przemienić mebel w pełnowymiarowy stół.

Przy wielofunkcyjnych ławach warto zwrócić też sprawdzić, jaki mają one system rozkładania. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem są synchroniczne prowadnice do stołu. Umożliwiają one jednoczesne wysuwanie blatu z obydwu stron ławy. Podczas wybierania mebla należy także przyjrzeć się temu, czy na mechanizmach rozsuwania znajduje się maskownica. Prowadnice i podnośniki mogą być mało estetyczne. Dlatego lepiej jest ukryć je za elementem dopasowanym do kolorystyki stołu.

Z jakiego materiału powinna być wykonana solidna ława?

Wytrzymałość to jedna z podstawowych cech, która musi wyróżniać stolik kawowy. Drewniany, nowoczesny mebel powinien być odporny na ciepło kubków z napojami, dziecięce zabawki czy wiele innych czynników. Dlatego też najlepiej jest postawić na wytrzymałe i twarde materiały naturalnego pochodzenia. Dobrym wyborem będzie drewno, które oferuje dąb, orzech czy jesion.

Rozkładana ława drewniana to eleganckie oraz funkcjonalne uzupełnienie aranżacji wnętrza. Taki stolik sprawdzi się zarówno w salonie, jak i kuchni, jadalni czy pokoju dziecięcym.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE