Kolorystyka a dobór mebli do salonu

Nowoczesny i piękny salon możemy urządzić za pomocą jasnych i ciemnych mebli. Kolor mebli trzeba jednak dopasować do całej stylizacji, czyli koloru ścian, podłóg i dekoracji. Wszystkie te elementy stworzą styl salonu, który zauważą nasi goście. Wielkość sofy należy wybrać adekwatnie do potrzeb, ponieważ mebel ma nie tylko pięknie wyglądać. Funkcjonalny salon to podstawa każdego mieszkania czy domu. Sklep Design Town posiada w ofercie wiele kolorów i modeli wygodnych 3-osobowych sof, które będą świetnym designerskim uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza.

Sofy od Design Town

Designerskie sofy 3 -osobowe inspirowane znanymi projektami możemy dopasować praktycznie do każdego wnętrza. To właśnie sofa jest towarzyską osią każdego domu czy mieszkania. Mebel służy do odpoczynku, przyjęcia gości, wspólnych rozmów czy wypicia ulubionej herbaty. Sofa zawsze kojarzy się dobrze i jest nieodłącznym elementem każdego salonu. Wybierając sofę, trzeba pamiętać, aby dostosować ją do stylu i kolorystyki w naszym mieszkaniu. Produkty trzyosobowe są wyjątkowo wygodne i funkcjonalne, a sklep Design Town zadbał o duży wybór modeli oraz kolorów. Podczas wyboru sofy trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar. Dekoracyjne meble mogą zajmować trochę więcej przestrzeni niż te klasyczne. Ten fakt trzeba więc wziąć pod uwagę podczas wyboru konkretnego modelu. Część proponowanych modeli ma funkcję spania, co sprawdzi się u osób mających w domu gości na kilka dni. Klienci mogą wybierać w modelach pokrytych materiałem, skórą naturalną, pluszem. Obicie sofy również jest dość istotne, dlatego sklep oferuje eleganckie pikowane modele lub bardziej klasyczne sofy. Jeśli chodzi o kolorystykę mamy natomiast do wyboru wielką gamę kolorów od bieli, czerni, brązu, aż po niebieski czy róż.

Kolor mebli jako ważna kwestia dotycząca stylu mieszkania

Meble w salonie są tzw. biżuterią i mogą przyciągać uwagę kolorami i kształtami. Jeśli zdecydujemy się na dość intensywne kolory, trzeba wybrać stonowane tło. Kontrast w pomieszczeniu można uzyskać dzięki połączeniu formy, kolorów czy wielkości mebli i dekoracji. Salon to pomieszczenie reprezentacyjne, dlatego trzeba ostrożnie dobierać meble i dodatki. Dobrze wybrać jeden wyróżniający się element. Pamiętajmy, że meble i dodatki w jasnych kolorach wydadzą się większe niż te w ciemnych kolorach. Nawet rodzaj obicia sofy może bardzo zmienić nasze wnętrze. Do wyboru mamy meble tapicerowane i skórę naturalną. Tkanina podobnie jak kolor może nadać wnętrzu lekkości lub je przytłoczyć.

Jak dobierać kolory we wnętrzu?

Kolor mebli i ścian musi ze sobą współgrać. Stworzymy wtedy spójną i komfortową stylizację, która będzie codziennie cieszyć nasz wzrok. Dopasowanie koloru ścian do mebli to nie lada wyzwanie, ponieważ niektóre kolory zupełnie do siebie nie pasują. Niepoprawnie dobrane kolory będą męczyć domowników, którzy szybko zdecydują się na metamorfozę. Największe pole do popisu w kwestii koloru ścian dadzą nam białe meble. Możemy zdecydować się na pastelowe kolory, wyraziste lub pozostać przy białym, który będzie bazą do aranżacji rustykalnych. Do szarych mebli również pasuje wiele kolorów ścian. Dobrze jednak w tym przypadku stworzyć odpowiedni kontrast, aby meble wyróżniały się na tle ściany. Czarne meble wymagają natomiast delikatnej oprawy. Będą elegancko się prezentować na tle jasnych ścian. Dobrym tłem do czarnych mebli będzie też beton lub klasyczna cegła. W przypadku mebli o żywych kolorach tło powinno być delikatne i stonowane. Świetnie sprawdzi się zatem szara lub pastelowa ściana.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE