Chronimy pomieszczenia specjalne w biurze. Jak to zrobić?

Ochrona pomieszczeń biurowych to szczególnie trudne zadanie, wymagające stosowania odpowiednich rozwiązań, coraz bardziej innowacyjnych oraz nowoczesnych, jak klatki Faradaya. Im lepiej chronimy serwerownie, pomieszczenia zarządu czy tajne kancelarie, tym firma będzie posiadać zdecydowanie większe bezpieczeństwo.

Aranżacja pomieszczeń biurowych oraz ich wyposażenie w niezbędne rozwiązania, pozwoli korzystać z nich w sposób maksymalnie komfortowy. Jedną z najważniejszych rzeczy, o którą trzeba zadbać od samego początku jest zabezpieczenie majątku przedsiębiorstwa. Przez majątek możemy rozumieć tu zarówno rzeczy materiale, jak gotówka, komputery, sprzęt IT, ale również rzeczy niematerialne, jak wiedza, procesy technologiczne, projekty, wyniki badań, dane finansowe. Wszystko to są bardzo często dobra strategiczne, które wpadając w niepowołane ręce mogą wyrządzić bardzo dużo złego. Jednym z ciekawszych rozwiązań na to, aby chronić pomieszczenia wrażliwe jest klatka Faradaya.

Co to jest klatka Faradaya?

Klatka Faradaya to metalowa osłona, która z założenia ma chronić wnętrze pomieszczenia, a także wszystko, co się w nim znajduje przed działaniem pola elektrostatycznego, które może doprowadzić do uszkodzenia serwerów, komputerów, innego sprzętu IT. Dzięki klatce Faradaya możemy bez problemu chronić wszystko to, co jest dla nas najważniejsze. Otrzymujemy więc profesjonalną ochronę przed ekranowaniem, filtrowaniem.

Zobacz także: https://newsowy.pl/3-kroki-aby-sprawnie-ochronic-majatek-w-firmie/

Skuteczny monitoring oraz ograniczenie dostępu do pomieszczeń

Prawda jest taka, że do pomieszczeń technicznych oraz takich, które można określić mianem specjalistycznych nie powinien mieć dostępu każdy. Kontrola powinna być rzetelna, a przepływ osób powinien być kontrolowany. Zamykanie drzwi, montaż czujników na karty lub kod, monitoring skutecznie utrudni dostęp do pomieszczeń.

Oprogramowanie komputerowe na miarę oczekiwań

Stosowanie oprogramowania komputerowego, które pochodzi o legalnych źródeł oraz takiego, które skutecznie zabezpiecza serwery oraz komputery przed atakiem hakerskim jest tak samo ważne, jak podjęcie współpracy z doświadczoną oraz profesjonalną agencją ochrony. Ochrona serwerów powinna być w dzisiejszych czasach po prostu priorytetem. Jeżeli nie mamy doświadczenie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w tym zakresie.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE