5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o komodzie

Według opisu znajdującego się w encyklopedii, komoda to mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży. Czy aktualnie ten opis nadal jest w 100% prawdziwy? Z jednej strony tak, choć zastosowanie tego, obecnie bardzo popularnego, mebla uległo znacznemu poszerzeniu. Co musisz wiedzieć o nowoczesnych komodach? Oto 5 najważniejszych cech!

1. Producenci wyróżniają komody pionowe i poziome

Czym się od siebie różnią, poza oczywiście, kształtem? Pionowa komoda posiada większa ilość szuflad i często szafek, co daje nam większą powierzchnię użytkową. Niektórzy decydują się więc żeby przechowywać w niej m.in. pościele, obrusy czy zastawę stołową. Wyposażając taką komodę w odpowiednie organizery, nada się również do przechowywania obuwia. Pionowa komoda nawet w małym pomieszczeniu nie zajmie dużo miejsca, a więc optycznie go nie przytłoczy.

Komoda pozioma z kolei, posiada zdecydowanie większy blat, dlatego też możemy ustawić na niej więcej elementów dekoracyjnych, jak świece, ramki czy inne bibeloty, ale z powodzeniem zastąpi również szafkę pod telewizor. Komody poziome również charakteryzują się dużą pojemnością, dlatego także sprawdzą się w sypialni. W dużych szufladach możesz umieścić niektóre elementy garderoby, a nawet pościel czy koce dla gości.

2. Wyróżniamy komody stojące i wiszące

Czym różnią się od siebie? Model wiszący nada lekkości pomieszczeniu. Brak nóżek i cokołu ułatwi również sprzątanie – mamy bowiem o wiele łatwiejszy dostęp do podłogi znajdującej się tuż pod meblem. Jednak podczas montażu komody wiszącej musimy czy rodzaj ściany, na której chcemy ją umieścić, jest do tego odpowiedni. Pamiętaj też, że różne rodzaje ścian, które potrzebują różnych mocowań. Tak więc komoda wisząca, nawet mimo swoich sporych gabarytów nadal będzie wydawała się lekka i nie przytłoczy pomieszczenia. Model stojący natomiast, o wiele bardziej sprawdzi się w przypadku osób, które lubią często zmieniać coś w wyglądzie wnętrza. Taka komoda to większa możliwość aranżacji, ponieważ można ją z łatwością przesunąć w inne miejsce, a nawet do innego pomieszczenia.

 

Link sponsorowany: Poznaj modne komody od BRW

3. Prosty wygląd

Praktycznie wszystkie komody, oferowane aktualnie na rynku, charakteryzuje prostota. Producenci odchodzą już od bardzo ciężkich wzorów i topornych, rzeźbionych zdobień. Najpopularniejszą komodą ostatnich sezonów, okazała się komoda w kolorze białym z lekkim połyskiem. Oczywiście nie jest to reguła, inne modele, w innych kolorach, z innym rodzajem frontów również się sprawdzają. Podobną popularność zyskały np. komody w odcieniach szarego drewna z widocznym rysunkiem słojów.

4. Miejsce do przechowywania – ogrom możliwości

Kolejnym wyróżnikiem komód nowoczesnych są ich pojemne szuflady. To meble, które mogą pomieścić na prawdę sporo rzeczy. To właśnie tutaj tkwi sekret ich sukcesu i popularności oraz tego, że ludzie chcą mieć je w swoich mieszkaniach, a nawet biurach. Komoda z odpowiednimi organizerami, dobranymi do rozmiaru szuflad, pomieści zarówno wszystkie domowe drobiazgi w domu, jak i sporą ilość dokumentów w biurze. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

5. Komoda=uniwersalność

Nowoczesne komody pasują właściwie do każdego rodzaju wnętrza. Są niezwykle uniwersalne i tym samym bardzo praktyczne. Bez obaw można przestawiać je z miejsca na miejsce czy z pokoju do pokoju, bo dopasują się praktycznie wszędzie.

Podobne artykuły

Komentarze

NAJNOWSZE